Vékonycsiszolatok kőzettani mikroszkóp alatt. A polarizált fény az ásványok minőségétől függő színű szemcsékként jeleníti meg a vékonycsiszolatban egyébként nagyrészt színtelennek látszó ásványokat. Az ásványok többsége polarizált áteső fényben nézve a fény polarizációs síkjához viszonyított helyzete alapján változtatja színét.
A kívülről szürke, fekete foltosnak látszó granodiorit, az egynemű, üvegesen csillogó, fekete obszidián, illetve a sötétszürke színű peridotit képei polarizációs mikroszkóp alatt. A kézipéldányok közül a gránit képe van fönt, nem a granodiorité: ezt a granodiorittól a rózsaszínű-húspiros ortoklász különbözteti meg, így alapszíne a granodiorit szürke-fekete színével szemben inkább rozsdavöröses, fekete foltos.
A képeket elsősorban a vers illusztrációjaként szántam:
Köszönöm, nagyon szeretem a köveket, sok van itt az otthonomban is amit sétáim alatt gyűjtöttem, de sajnos csak a külső, látható szépségük alapján gyűjtöm, és nézem őket. A feketétől a fehérig, minden van. zöld, sárga rózsaszín, kékes, aranyban tündöklő, de nem értek hozzá, melyik milyen kőzet.
VálaszTörlésAzt gondolnám: egy festmény....
VálaszTörlésVan hasonló festmény, valóban:
VálaszTörléshttp://www.usc.edu/schools/annenberg/asc/projects/comm544/library/images/338bg.jpg
http://www.famousartistsgallery.com/gallery/frame/miro-ns.html
http://www.abcgallery.com/M/miro/miro62.html
http://www.abcgallery.com/M/miro/miro63.html
http://www.abcgallery.com/M/miro/miro49.html
http://www.bluetravelguide.com/oeuvre/photo_ME0000065083.html
Az "igazit", amire emlékszem, most nem találtam, az is Miró festmény, és az obszidiánra hasonlít leginkább. A másik kettőre hajazó képek is vannak, valóban.
Ez nagyon szép.
VálaszTörlésNekem is tetszik. Már három évtizede, hogy utoljára foglalkoztam ilyesmivel. Nekem is van néhány szép felvételem, de csak dián, és nincs diascannerem.
VálaszTörlés